krátké dokumenty


Velikonoce na Sicílii

Podívejte se na krátký film, který jsem natočil během Velikonoc na Sicílii – fotografování jedinečných rituálů (Tanec ďáblů v Prizzi, procesí kajícníků v Enně, Slavnost židů v San Frattelu), ochutnávání místních specialit a cestování obytnou dodávkou. 


Mizející Gruzie

Navštivte se mnou nejodlehlejší údolí a nejvyšší náhorní planiny v gruzínských horách. Uvidíte tradice a rituály čečenských sufijských mystiků a ruské sekty duchaborců, které nenávratně mizí ze světa. Navštívil jsem i muzeum J.V.Stalina a jako vždy ochutnávám místní dobroty, takže se dozvíte, jak chutná čurčchela.


Chasidská pouť v Polsku 

Každoročně se do polského Lelowa sjíždějí stovky ultraortodoxních chasidských židů, aby oslavili yahrzeit – výročí úmrtí cadika (zázračného rabína) Davida Bidermana  (1746-1814), zakladatele lelovské chasidské dynastie. Modlí se, hodují, pijí, zpívají, tancují a na několi dní ožívá atmosféra chasidských štetlů (městeček), která nenávratně zmizela v komínech Osvětimi a Treblinka. 
A já tam jezdím již třetí rok s nimi.


Durga Puja v Kalkatě

Durga Puja je nejvelkolepější hinduistický festival Západním Bengálsku. Byl jsem pozván k oslavám do jedné z nejstarších aristokratických rodin ve městě, zažil jsem monzun, fotografoval dechberoucí rituály, pochutnával si na delikatesách bengálské kuchyně a poradím, kam zajít v Kalkatě na pivo. 


Vánoce v Tbilisi

Vydejte se mnou na Kavkaz oslavit ortodoxní Vánoce s Gruzíny a Armény. Fotografoval jsem úžasné rituály, ochutnával místní delikatesy jako je třeba „mužuži“ – vařené prasečí nožičky nakládané v octu a česneku. Uvidíte, kde jsem bydlel i překvapivě moderní architekturu starobylého gruzínského hlavního města Tbilisi.


Busójárás – Pohod bušara : masopusty v Maďarsku a Chorvatsku

Na chorvatsko-maďarském pomezí potkáte na konci zimy strašidelné masky bušó zahalené do ovčích kožichů. Vypravil jsem se ve svém bydlíku fotit nejznámější masopust v maďarském Moháči, ale navštívili jsme i bujaré oslavy v malých chorvatských vesničkách za hranicemi. A pochopitelně jsem ochutnával, co mi přišlo pod ruku. Radši sledujte video najezení, jinak dostanete určite hlad a poběžíte k nejbližšímu stánku s langošem.


Pivní republika : Indický speciál

Speciálni díl pořadu TV Seznam Pivní republika z Indie! Tentokrát stojím nejen za kamerou, ale i před kamerou!!! Piju jednoho ledňáčka za druhým, fotím úžasný festivaly, cpu se místníma dobrotama a vyzkouším i palmový burčák!